Jaký byl I. ročník 2022

Historicky 1. Rekord Voříškiáda je šťastně za námi – máme NOVÝ ČESKÝ REKORD 158 voříšků na jednom místě 🙂
A dále i 11 400 pro psí útulky díky charitativní tombole ♥
Moc děkujeme MČ Praha 13 za podporu akce, panu starostovi Davidu Vodrážkovi za osobní zahájení srazu, VIP Patronovi Karlu Voříškovi za to, že s námi pobyl úplně celé odpoledne, asistoval u soutěží, vtipně předával ceny… Karle jsi vážně super!
 
David Vodrážka, starosta Prahy 13 a Karel Voříšek, VIP Patron srazu, společně akci zahájili i s Generálním ředitelem srazu Charliem 🙂
Velmi srdečné díky skvělému moderátorovi – Jiří Richter byl pohotový, vtipný, prostě nejlepší (y)
A pochopitelně nesmírné díky všem partnerům v čele s generálním partnerem MARP, kteří nás podpořili a díky nimž jsme mohli každému rekordnímu voříškovi věnovat krásné uvítací dárky ♥♥♥
Díky moc vám všem, kdo jste přišli a snad jste si to s námi bezvadně užili 🙂

Dáme za rok 200? Nebo ještě víc???

PÁR ČÍSEL:

158 zapsaných pejsků (mimochodem, přítomno jich bylo na místě víc, ale někteří se prostě zapsat nechtěli – přestože registrace byla zcela zdarma /naopak ještě dostali dárky od partnerů/ a zapisovali jsme pouze jméno pejska, věk, příjmení majitele a město; to z bull srazů prostě neznáme 😉), z toho bylo:
66, tj. nejvíc, v kategorii MIDI (tedy střední velikost, výška 30-50 cm v kohoutku)
63 bylo těch nejmenších (kat. MINI, do 30 cm)
29 těch největších (MAXI, nad 50 cm)
Nejmladším účastníkem byla Brianka – tříměsíční fenečka.
Nejstarší pak 17letý dědeček Fil; oba z Prahy.
 
Z největší dálky přijela tříčlenná smečka až z Ostravy – Stela, Viki a Arow ♥
 
 

MÉDIA O SRAZU

Hned po akci vyšel článek s krásnými profi fotkami na Deníku ZDE

Moc pěknou reportáž odvysílala TV Seznam v hlavních zprávách (už není v archivu k dispozici)

Jak to probíhalo

Unikátní a největší sraz voříšků se konal úplně poprvé v ČR. Majitelé milovníci a přátelé voříšků všech velikostí a barev se sešli na krásném místě – v Centrálním parku Lužiny v Praze 13. Akce je určena široké veřejnosti z řad majitelů psů a inspirovali jsme se při jejím pořádaní vlastní největší akcí – Rekord Bull Srazem, který úspěšně pořádáme v Praze už od r. 2014 a pokaždé jsme dosáhli nového českého rekordu.

Od 12 do 17 hodin byli písemně registrováni příchozí psi a fenky.  Na vše průběžně dohlížel Tomáš Drábek, zástupce agentury Dobrý den, která vede Českou knihu rekordů.

Konečný počet zúčastněných pejsků – tedy 158 – bude oficiálně zapsán do České knihy rekordů. Je to vůbec poprvé, co se takový sraz voříšků konal. Účastníky jsme fotili průběžně, cca každou hodinu…

Sraz pomáhá: 11 400 Kč pro útulky!

V charitativní tombole se povedlo vybrat 11 400 Kč, o něž se podělí přítomné psí útulky. Přímo na akci se pak sbíraly i dárky pro pejsky v péči útulků – několik jich bylo přímo na akci přítomno.

Skvělé dárky pro všechny

Každý účastník obdržel při registraci dárky od sponzorů akce (vzorky krmení, slevové kupóny apod.) a díky laskavé podpoře MČ Praha 13 mají všichni účast zcela zdarma!

Na místě byly i zdarma nejrůznější poradny pro pejskaře – o zdraví, kondici atd. a samozřejmě prodejní a prezentační stánky partnerů (s krmením, chovat. potřebami, hračkami, pamlsky atd.).

Akci pořádal Kočičí a psí azyl, z.s v úzké spolupráci s MČ Praha 13.

Kateřina Kašparová, pořadatelka akce